Ara:

Manyetik Kart Okuyucu Elektronik Kabin Kilidi_cl-sn005, özel mod veya ortak mod olmak üzere iki modda çalışmaktadır. Bu özelliği sayesinde tercih edilme sebebini arttırır.

  • Özel Mod: Normalde kilitli moddur. Hangi kabini kilidini hangi manyetik anahtarlık, manyetik bileklik veya manyetik kartın açacağı tanımlı master proximity kart ile yapılır. Kullanıcıya özel manyetik kart, manyetik bilekle kullanılabilmektedir.
  • Ortak Mod: Normalde açık moddadır. Herhangi manyetik bileklik veya manyetik kart okutulduğunda kilitlenir. Kabin kilidi bu kart yada bilekliği hafızasına alır. Tekrar kayıtlı manyetik bileklik veya manyetik kart okutuluncaya kadar başka manyetik kart ya da manyetik bileklik ile açılamaz. Elektronik kabin kilidi ilk kez okutularak kilitleyen manyetik kart veya manyetik bileklikle tekrar açıldıktan sonra hafızadan bu kart veya bilekliği siler. Yeni manyetik kart ve manyetik bileklik okutana kadar açık pozisyonda beklemede kalabilmektedir.

Master kart nedir?

Elektronik kabin kilidine programlanan master kart ile kabin kilidi açılabilmektedir.

Elektronik kabin kilidinde pil bitince ne olur?

Opsiyonel güç kaynağı girişi ile pil bittiği durumda okuyucu üzerinde bulunan power girişi vasıtasıyla besleme sağlanarak kilitli olan kabin açılabilmektedir. Yaylı kilit karşılığı ve kabine kilidine kart okutulunca kapak bir miktar kendiliğinden açılabilmektedir. Kapak tam kapanmadığı durumda uyarı sesi gelir.

Manyetik Kart Okuyucu Elektronik Kabin Kilidi_cl-sn005 arıza durumunda manuel açma

Elektronik kabin kilidinin anakartında ya da okuyucusunda bir arıza bulunduğunda okuyucu kapağı ön taraftan açılabilmektedir. Manuel açma mandalı aracılığı ile el ile kabin kilidi açılabilmektedir. Okuyucu arkasında kablo kanalından bu işlem uygulanır.

Ekstra önlem

Kabin kilidini manuel olarak birisi açmaya çalıştığında kabin kilidi alarm sesi çıkartır.