Ara:

Network Otopark OGS HGS Sistemi Uzak Mesafe Rfid Okuyucuları nedir?

OGS HGS Sistemi Uzak Mesafe Rfid Etiket Okuyucuları araçların giriş ve çıkış olaylarını kontrol altına almak adına kullanımı yaygınlaşan sistemlerdir. Entegreli çalıştığı geçiş sistemleri başlıca kollu bariyer, mantar bariyer, sürgülü kapı gibi kullanım mantığına uygun sistemler ile çalışır.

Network Otopark OGS HGS Sistemi Uzak Mesafe Rfid Okuyucuları Avantajları

Normalde araçların giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi adına kullanılan genel bir sistemdir. Merkezi bir yerden bir butonla kapıyı veya bariyerin açılması sağlanır. Sisteme uzaktan kumanda tanıtılarak kumanda ile bariyer veya kapının açılıp kapanması sağlanır.

Giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde etiket okuyucular kamera ile daha önceden tanıtılan etiketleri okuyarak geçiş izni verir. Bunun avantajı ise geçişleri hızlandırmak ve sistem üzerinden kimlerin geçiş yaptığını takip edebilmektir. Geçişlerin bir kişinin kontrolünde olması durumunun ortadan kaldırılmasıdır.

Network Otopark OGS HGS Sistemi Uzak Mesafe Rfid Okuyucularının Uygulanma Aşamaları

Daha önceden otopark girişinize otomatik bariyer veya kapı sistemleri kurulu olması gerekmektedir. Hali hazırda kurulu olan otomatik bariyer veya kapı sistemlerine entegrasyonu tamamlanır. Daha sonra geçiş noktalarına, araçlara yapıştırılacak olan etiketleri tanımlaması için OGS-HGS anteni yerleştirmek gerekmektedir. Yerleştirilen antenin giriş ve çıkışlardaki aldığı verileri sistem üzerine denetlemesi ve aktarması için panel kurulmaktadır.

Network Otopark OGS HGS Sistemi Uzak Mesafe Rfid Okuyucu Bileşenleri

. UHF Uzak Mesafe Rfid Slave Okuyucular