Ara:

Not: Ürünümüze Fotosel bağlanabilmektedir.

Kepenk Alıcı Motor Kontrol Kartı EN-MCC-RS03-FC

Otomatik Kapama

Alıcı üzerindeki “TIME” zaman programlama düğmesine bastığınızda kırmızı LED yanacaktır. STOP tuşuna basın, ardından LED yanıp sönmeye ve süreyi kaydetmeye başlayacaktır. Kaydetmek istediğiniz süreden sonra tekrar STOP tuşuna bastığınızda otomatik kapama süreniz kayıt olmuş olacaktır.

Fonksiyon

4 Mikro anahtar (Mikro anahtar 2’yi KAPALI olarak ayarlayın)

Kontrol ünitesi mantığına göre çalışacaktır. Her komut düğmesi bir eylem gerçekleştirir. Vericide YUKARI olarak tanımlanan düğmeye basıldığında, kontrol paneli bir yükselme manevrası gerçekleştirecektir. Vericide STOP olarak tanımlanan düğmeye basıldığında, kontrol paneli bir STOP komutu yürütecektir. Verici üzerinde AŞAĞI olarak ayarlanmış düğmeye basıldığında, kontrol paneli bir alçalma manevrası gerçekleştirecektir.

1 Anahtar (Mikro anahtar 2’yi AÇIK olarak ayarlayın)

Kontrol ünitesi adım adım mantığı izleyerek çalışacaktır. Vericinin YUKARI düğmesine basıldığında, kontrol paneli bir yükselme manevrası yapacak daha sonra aynı tuşa 2. Kez basıldığında motor duracak, aynı tuşa 3. Kez basıldığında bir alçalma manevrası gerçekleştirecektir.

KİLİT / IŞIK Fonksiyonu

FLAŞÖR

 Flaşörü etkinleştirmek için DIPswitch 4’ü KAPALI konuma getirin.

KİLİT / IŞIK olarak tanımlanan tuşa kısa bir süre basınca flaşör yanacak veya açıksa sönecektir. LIGHT bağlantısı, bağlantı 1 (L) ile bağlantı 6 (FLASH) arasındadır.

ENGELLEME

  KİLİT / IŞIK olarak tanımlanan tuşa 3 saniyeden fazla basılması, YUKARI, ASAĞI ve DURDUR tuşlarını devre dışı bırakılarak kontrol panelini bloke edecektir. Kontrol paneli 3 saniyeden fazla kilitlenirse, KİLİT / IŞIK olarak tanımlanan tuşa basıldığında, yukarı, aşağı ve durdur tuşları aktive olur.

UYARILAR

Bu talimat sayfası kurulumun kullanım modları ve güvenliği hakkında önemli bilgiler içerir. Talimatları izleyin ve ileride başvurmak üzere saklayın. Telsiz tesisleri, etki faktörü olan yerlerde (örneğin, polis, hava alanları, bankalar veya hastanelerin yakınında) kullanılamaz. Radyo sistemini kullanmadan önce bir teknisyenin kontrol etmesi önemlidir. Radyo frekansları kurulumları etkileyebilir, alıcının ve vericinin çalışması için sorunlar yaratabilir. Aynı frekans alanında birden fazla kurulum varsa, ikisi de kilitlenebilir veya düzgün çalışmayabilir.

Kepenk Alıcı Motor Kontrol Kartı EN-MCC-RS03-FC Teknik Özellikler

Voltaj230 V ~ 50 Hz
Maksimum güç noktaları500 W
Mekanik olmayan motor1
Sıcaklık aralığı-20 ° C ÷ + 70 ° C
Frekansı433,92 MHz
Maksimum Komuta80
Maksimum Gecikme10 Dakika
Ölçüler123 x 78 x 35 mm

Gözlemler

Bu ürün, motorların mekanik limit anahtarları ile çalışmasını sağlayan elektronik bir kontrol ünitesidir. 12Vdc’de çalışan bir fotoseli doğrudan besleyebilir. Harici limit anahtarları bağlanabilir. İç aydınlatma lambası veya uyarı lambasının bağlanmasına izin verir.

Programlama

Vericilerin yerleştirilmesi

A) Uzaktan kumanda üzerindeki Kurulum tuşu: Kontrol ünitesi üzerindeki programlama düğmesine (LEARN) bir kez basın, buna bağlı olarak kırmızı LED ışık yanacaktır. Ardından YUKARI tuşu olmasını istediğiniz komutun tuşuna basın, LED 5 kez yanıp sönerek işlemin doğru şekilde gerçekleştiğini gösterir.

 B) Uzaktan kumanda üzerindeki AŞAĞI tuşunu ayarlayın: Kontrol panelindeki programlama düğmesine (LEARN) iki kez basın, buna bağlı olarak kırmızı LED ışığı yanacaktır. Daha sonra AŞAĞI tuşu olmasını istediğiniz komutun tuşuna basın. Eğer LED beş kez yanıp söner ise işlemin doğru şekilde gerçekleştirildiğini gösterir.

C) Uzaktan kumanda üzerindeki STOP tuşunu ayarlayın: Daha sonra kontrol ünitesindeki programlama düğmesine (LEARN) üç kez basın, kırmızı LED ışığı yanacak. STOP tuşu olmasını istediğiniz komutun tuşuna basın. LED, işlemin doğru yapıldığını gösterecek şekilde beş kez yanıp sönecektir.

D) Uzaktan kumanda üzerindeki LOCK / LIGHT tuşunu ayarlayın: Ardından kontrol panelindeki programlama düğmesine (LEARN) dört kez basın, kırmızı LED ışığı yanacak. Daha sonra LOCK / LIGHT tuşu olmasını istediğiniz komutun tuşuna basın. LED beş kez yanıp sönerek işlemin doğru şekilde gerçekleştirildiğini gösterir.

Vericilerin sıfırlanması.

A) Kırmızı LED ışığı sönene kadar ‘LEARN’ düğmesini basılı tutun, ardından fabrika varsayılanı olan ‘LEARN’ düğmesini bırakın ayar sıfırlanır (60 sn. Çalışma süresi ve 30 sn.).

Çalışma Süresi

Motoru hareketin sonunda konumlandırın. Daha sonra alıcı üzerindeki “TIME” zaman programlama düğmesine basın, kırmızı LED yanacaktır. Ardından denetleyicideki YUKARI düğmesine basın. Motor hızlanma süresinin sonuna ulaştığında (LED yanıp söner), ardından kontrolör üzerindeki AŞAĞI düğmesine basın tükenmenin sonunda LED yanıp sönecektir. LED söndüğünde çalışma süresi programlanmıştır.