Ara:

1-Teknik Datalar

Uzaktan Kumanda (Tx Serisi)
Anma gerilimi: 12V
Pil tipi: 12V/27A
Koruma Sınıfı: Ip30
Frekans: 433.92Mhz
Çalışma akımı <10Ma
Kod: öğrenme tipi.
Anma gerilimi: 230Vac/115Vac(50/60Hz)
Yükte Güç: <800w
Çalışmadan sonra enerji keser
100 adet kumanda tanıtılabilir
Çalışma ortam sıcaklığı: -10 +50
Ölçüler: 135x82x46mm

3-Kumanda Programlama:

1)Enerji verdikten sonra mavi led yanacak. Tanıtma butonuna 1 kere kısa basın. Işık sönecek.
2) 10 saniye içinde kumandanın herhangi bir tuşuna 2 defa basın. Devamında led ışık 6 defa yanıp sönecek. Ve sürekli yanmaya devam edecek. Böylece kumanda tanımlanmış olacak.

4-Tüm Kumandaları Silme

Tanıtma butonuna led ışık 2 kere yanıp sönene kadar uzun süre basın. Tüm tanımlı kumandalar silinmiş olacak. Motor hiçbir kumanda ile çalıştırılamayacak.

5-Dip Siviçler ile Fonksiyon Ayarları

Dip siviç 1: Of pozisyonunda kumanda açma butonuna basınca ayarlanan süre kadar motora açma yönünde enerji verir. On pozisyonuna alınca butona basılı tuttuğumuz süre boyunca motora açma yönünde enerji verir.
Dip siviç 2: Of pozisyonunda kumanda kapama butonuna basınca ayarlanan süre kadar motora kapama yönünde enerji verir. On pozisyonuna alınca butona basılı tuttuğumuz süre boyunca motora kapama yönünde enerji verir.
Dip siviç 3: on pozisyonunda aotomatik kapama özelliği aktif olur. Durdurma butonuna 3 sn basınca led ışık söner, sonra tanotma butonuna 1 defa basınca 5sn, 2 defa basınca 10sn, 3 defa basınca 15sn olarak basma sayısı kadar açma süresini belirleriz. Daha sonra durdurma butonuna 1 defa basınca açma süresi ayarlanmış olur. (fabrika ayarlarında otomatik kapama süresi 2dk dır.)
Dip siviç 4: On pozisyonunda ayarlanan süre kadar açma yönünde enerji verir, ve ayarlanan bekleme süresi sonrasında otomatik olarak kapanma yönünde ayarlanan süre kadar enerji verir. 4 nolu dip svici önce on pozisyonuna akırız. Açma butonuna basılıo tutarız. 3sn den sonra kontrol ünitesi açma yönünde enerji vermeye başlar. Durmasının istediğimiz zaman elimizi butondan çekeriz. Aynı yöntemi kapama butonuna basarak kapama yönündede ayarlayabiliriz. Bu işlemler tamamlanınca 4 nolu dip sivici of konumuna alırız tekrar. Ayar tamamlanmış olur.

7-Diğer Fonksiyonlar

3 sn boyunca durdurma ve tanıtma butonuna aynı anda basın. Led ışık 3 kere yanıp sönecek. Bu işlem tamamlanınca kontrol ünitesi uzaktan kumandanın tek tuşu ile kontrol fonksiyonuna geçecek. Tek butonla bas aç-bas durdur-bas kapa fonksiyonu. Aynı işlemi tekrar yaparsak çok butonla kontrol fonksiyonuna geçer.

8-İlave kumana tanımlama

Çalışan kumandanın Açma ve kapama butonuna aynı anda 3sn başarız. Kontrol ünitesindeki led ışık söner. Daha sonra 10sn içinde yeni tanımlayacağımız kumandanın herhangi bir tuşuna 2 defa basarız. Böylece yeni kumandayıda tanıtmış oluruz.